ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΚΥΠΡΟΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Εισήγηση στο 2ο Πανελλήνιο Εκπαιδευτικό Συνέδριο : « Ελλάδα, Κύπρος, Ομογένεια : Εκπαιδευτικές γέφυρες»

Το 3ο Γυμνάσιο Φλώρινας συμμετείχε στις εργασίες του 2ου πανελλήνιου εκπαιδευτικού συνεδρίου «Ελλάδα, Κύπρος, Ομογένεια : Εκπαιδευτικές γέφυρες».  Το συνέδριο πραγματοποιήθηκε στη Λευκωσία στις 20 Απριλίου 2019. Οι μαθήτριες  Δεσποτάκη Θώμη και Χρηστίδου Ζωή  μαζί με την συντονίστρια του προγράμματος  κ.  Καραγιάννη Χριστίνα παρουσίασαν εισήγηση με τίτλο «20 Ιουλίου 1974 : πέντε μικρές ιστορίες για μια μεγάλη τραγωδία»

Για τη διαμόρφωση του διδακτικού σεναρίου που παρουσιάστηκε εργάστηκαν επίσης η εκπαιδευτικός κ. Σακαρέλη Σταματία και οι μαθητές της Β΄ και Γ΄ τάξης Βασιλειάδου Μαρία, Γαύρου Γεωργία, Γιάντση Ιωάννα, Γιάντση Μιχαέλα, Γουλάπτση Ραφαέλα, Δάμου Ηλιάνα, Δεσποτάκη Θώμη, Δημητριάδου Σέβη, Δημητρόπουλος Πάρης, Δούκα Παρασκευή, Δουμπάλη Ελπίδα, Ζαφειρίδου Μαρία, Ζουζέλη Ανδρομάχη, Ζουζέλη Χρυσάνθη, Καλπατσινίδου Βικτωρία, Κουτρουμπάς Μαρίνος, Κωνσταντινόπουλος Νικόλαος, Μπακάλης Ραφαήλ, Νέσης Αλέξανδρος, Νικολαίδης Αλέξανδρος, Νικολαίδου Μαρία, Παπαγρηγορίου Αναστασία, Πασσαλίδου Καλλιόπη, Πραπαβέση Κωνσταντίνα, Σαπαλίδου Παυλίνα, Σπύρου Αλέξιος, Σφέτκου Γεωργία, Τσιρνάρη Αναστασία, Χορδάκης Ιωάννης, Χρηστίδου Ζωή.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά την κ. Βαλίνα Ρόζα, Διευθύνουσα Σύμβουλο της «Λιγνιτωρυχεία Αχλάδας Α.Ε.», που με την ευγενική προσφορά της συνέβαλε στην πραγματοποίηση αυτής της δράσης.

ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

received_422647638468266