Monthly Archives: Μαρτίου 2017

Πρόγραμμα αγωγή υγείας «Πρώτες Βοήθειες»

Την Πέμπτη  9 Μαρτίου και ώρα 12:00-15:00 μ.μ. στο σχολείο μας πραγματοποιήθηκε ενημερωτική εκδήλωση για τις Πρώτες Βοήθειες από μέλος του τοπικού Ερυθρού Σταυρού Φλώρινας, στο πλαίσιο του προγράμματος Αγωγής Υγείας που υλοποιείται στο σχολείο.

Posted in Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρόγραμμα αγωγή υγείας «Πρώτες Βοήθειες»

Πρόγραμμα «Ομότιμοι υποστηρικτές συνομήλικοι»

Την Πέμπτη 9 Μαρτίου 2017  μαθητές του  3ου  Γυμνασίου Φλώρινας υποδέχτηκαν στο χώρο του σχολείου τους  μαθητές τριών ακόμη Γυμνασίων στο πλαίσιο του προγράμματος «Ομότιμων υποστηρικτών συνομηλίκων» που υλοποιείται στα τέσσερα αυτά σχολεία. Πήραν μέρος πάνω από εκατό μαθητές και … Continue reading

Posted in Χωρίς κατηγορία | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πρόγραμμα «Ομότιμοι υποστηρικτές συνομήλικοι»