ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΟ

ΤΕΛΙΚΟ-2-300x281

Το 3ο Γυμνάσιο Φλώρινας απέσπασε τον 1ο έπαινο στον 3ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό του Ποντιακού Ελληνισμού.

Το σχολείο για 3η συνεχόμενη χρονιά διακρίθηκε στον 3ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό του Ποντιακού Ελληνισμού «Μνήμες και όνειρα¨. Συγκεκριμένα, πήρε τον 1ο έπαινο (για τη διάσωση και αξιοποίηση ιστορικών τεκμηρίων και προφορικών μαρτυρίων) «Τραπεζούντα (Ματσούκα-Κερασέα)», «Πλάτανα Πόντου», «Τραπεζούντα (Ποντίλα)».      Ο καθηγητικός σύλλογος συγχαίρει τους μαθητές  Καραβασίλογλου Αντώνη, Τάτε Θεοπίστη, Γιαννόπουλο Ευάγγελο, Καλπατσινίδου Βικτωρία που πήραν μέρος στο διαγωνισμό και ιδιαίτερα τους μαθητές που διακρίθηκαν Μαντουλίδη Αριστείδη Α΄, Μπίνα Φωτεινή Α΄, Αναστασίου Ειρήνη Α΄ και Θεοδουλίδου Αγγελική Γ΄.                                 Την επιμέλεια του διαγωνισμού είχαν οι εκπαιδευτικοί Δούκα Ανδρονίκη(Φιλόλογος), Δουίτση Μαρία (Φιλόλογος), Σπέρκου Άννα (Πληροφορικός), Χρυσοχοΐδης Ιωάννης (Φυσικής Αγωγής)

Από τη Δ/νση του σχολείου