Βιωματικά εργαστήρια

Στις 13, 20 και 27 Φεβρουαρίου 2024 το Κέντρο Πρόληψης Φλώρινας και οι κ. Βογδάνης Θεόδωρος, Κοινωνικός Λειτουργός, η κ. Ζιώγα Βικτωρία, Ψυχολόγος και η κ. Σιάκου Ρόζμαρη, Ψυχολόγος, πραγματοποίησαν βιωματικά εργαστήριακαι στις τρεις τάξεις του σχολείου μας. Τα βιωματικά εργαστήρια αφορούσαν στην Εφηβεία και τις αλλαγές που πραγματοποιούνται στο σώμα και την ψυχοσύνθεση του εφήβου (Α΄Γυμνασίου), στην ασφαλή πλοήγηση στοΔιαδίκτυο  (Β΄ Γυμνασίου) και στην Πρόληψη από τη χρήση εξαρτησιογόνων ουσιών (Γ’ Γυμνασίου). Το Κέντρο Πρόληψης Φλώρινας και οι άνθρωποί του ανταποκρίνονται σε κάθε περίπτωση με τρόπο καίριο και ουσιαστικό στις ανάγκες της σχολικής κοινότητας και το έργο τους αποτυπώνεται στα οφέλη που αποκομίζουν τα παιδιά μας από αυτό.

βιωματικά εργαστήρια