Ευχές συνταξιοδότησης

20200629_120730

20200629_120759

Χαιρετήσαμε χθες 29 Ιουνίου 2020 συγκινημένοι δύο συναδέλφους  που μετά από 34 χρόνια υπηρεσίας  στο δημόσιο σχολείο αφήνουν τη σχολική τάξη και βγαίνουν, πλήρεις γνώσης, αγάπης και προσφοράς στη σύνταξη. Για την Παπαδοπούλου Βασιλική και τη Σακαρέλη Σταματία ανοίγει ένας νέος κύκλος.  Όλα αυτά τα χρόνια μας  δίδαξαν με τη συναδελφικότητα, την υπομονή, την αγάπη τους  για τα παιδιά και τη διάθεσή τους για προσφορά.  Μας αφήνουν παρακαταθήκη  τη μόρφωση, την ευρυμάθεια, την εργατικότητα, τη φρέσκια σκέψη τους, την  ευθυκρισία, την ειλικρίνεια, τη σοφή καθημερινότητά  τους.

Εμείς που δουλέψαμε μαζί τους,  όπως και οι γενιές μαθητών που είχαν την τύχη  να διδαχτούν από αυτές , θα τις θυμόμαστε πάντα με αγάπη. Ευχόμαστε ολόθερμα  η ευτυχία και η δημιουργικότητα να συνοδεύουν  τον εκτός υπηρεσίας βίο τους.