Συμμετοχή του σχολείου σε παννελλήνιο εκπαιδευτικό πρόγραμμα

Συμμετοχή του σχολείου σε πανελλήνιο εκπαιδευτικό πρόγραμμα «Κύπρος, Ελλάδα, Ομογένεια: εκπαιδευτικές γέφυρες»Το σχολείο μας συμμετείχε στον παραπάνω διαγωνισμό με DVD το οποίο εστάλει στην επιτροπή στην κατηγορία του project με τίτλο ¨Μελοποιημένη ποίηση Ελλάδας-Κύπρου¨. Στο πρόγραμμα συμμετείχαν οι παρακάτω μαθητές: Αλέξι Ζαχαρούλα, Σαπαλίδου Παυλίνα, Γουστέρη Ειρήνη, Δημητριάδου Σεβαστή, Σβάρνας Ελευθέριος, Πασιά Ελένη, Χορδάκης Ιωάννης, Νικολαΐδης Δημήτριος, Νίκλη Αναστασία, Πανίδου Όλγα, Μπελίτση Μαρία, Τσακού Άννα, Νεδέλκου Φλώρα. Την επιμέλεια είχαν οι: Λαέρτης Κούλης (Μουσικός), Χριστίνα Καραγιάννη (Φιλόλογος), Σταματία Σακαρέλη (Φιλόλογος), Κωνσταντινιά Ζωγράφου (Εικαστικός). Όλοι οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί θα βραβευθούν με έπαινο τον Ιούνιο του 2018.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους συντελεστές του project.